Muž s nožem přepadl mladíka na nádraží, policie po něm pátrá

STARÉ MĚSTO - Uherskohradišťští kriminalisté od středečního odpoledne pátrají po pachateli loupežného přepadení. Událost se stala na vlakovém nádraží ve Starém Městě, informovala server Zlin.cu Milena Šabatová.

Sedmnáctiletý mladík čekal na vlakový spoj Slovácký expres, který ze stanice Staré Město měl v čase 14:27 pokračovat směrem na Uherský Brod. Když vlak přijel na druhé nástupiště, mladík chtěl nastoupit do jednoho z vagonů. V tu chvíli k němu ale přistoupil muž, levou rukou ho chytil pod krkem za bundu se slovy: „Dej mi tu bundu!“.

„Mladíka jeho chování zarazilo a bundu mu rozhodně dát nechtěl. Agresora vyzval, aby ho pustil a uklidnil se. Jenže ten se tak jednoduše odbýt nenechal. Mladíka upozornil, že v pravé ruce drží nůž. Aby svoji výhružku podpořil, začal odpočítávat,“ popsala situaci Šabatová.

Chlapec si proto chtěl bundu sundat. V ten okamžik ale nějaká žena na pachatele zakřičela, aby ho pustil, nebo zavolá na policii. „Útočník svého jednání opravdu zanechal a odešel směrem do nádražní haly. Rozrušený chlapec nastoupil do vlaku a poté událost oznámil na policii,“ dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté teď žádají veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi z nádraží. Podle popisu se jedná o muže ve věku okolo 55 let, střední postavy, vysoké asi 175 centimetrů. Má hnědé oči, černé vlasy a černý knír. Na sobě měl hnědočerný pletený svetr a modré rifle. Na zádech nesl modročernou krosnu. Muž vystoupil z vlaku Slovácký expres, který přijel od Prahy.

„Zároveň hledáme kvůli svědecké výpovědi starší ženu v červeném kabátku, která pachatele okřikla,“ požádala o pomoc veřejnost policejní mluvčí.

Svědkyně i lidé, kteří pachatele na videu poznali či k němu mají nějaké informace, mohou své poznatky sdělit na linku 158 případně na nejbližší oddělení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x