Metallica prověří 3500 wattů sound systemu kina Hvězda

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V mystickém prostředí starořímské arény se mohou ocitnout příznivci legendární skupiny Metallica při projekci velmi podařeného koncertu z francouzského Nimes také v uherskohradišťském kině Hvězda. O zcela autentický zážitek se tu postará vskutku bytelný zvukový systém kina o výkonu celých 3500 wattů, uvedl pro server Zlin.cz mluvčí uherskohradišťských městských kin Jaromír Orel.

Díky němu budou moci diváci náležitě vychutnat prověřené, dunivé metalové skladby. Projekce se koná ve čtvrtek 7. 2. od 19:30.

Legendární Metallica by koncertovala kdekoliv. „Stačí dostatečně prostorný plac, kde mohou postrčit vlak své těžkotonážní hudby a kde si to mohou se svými fanoušky rozdat. Mimochodem bývá nezapomenutelným zážitkem, když frontman James Hetfield hrne energii do diváků, kteří stojí ani ne metr od něho. Přesto, koncertní kulisa, kterou Metallica zvolila jednoho červencového večera roku 2009, dodala vystoupení magickou atmosféru,“ řekl Orel.

Starořímský amfiteátr v Nimes je jedním z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů. I za bílého dne a bez lidí sálá z tohoto architektonického monumentu genius loci. Což teprve večer, kdy tmu prořezává palba světel a ohňů, kdy řvoucí dav chlapů a holek vyvolává jména „gladiátorů novodobých“. Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstupují do arény za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho. Že z tak výjimečného prostředí pořídí Metallica záznam je logický počin. I z výběru odehraných písní lze soudit, že stavějí koncertní milník. Tehdejší aktuální albovou novinku Death Magnetic (2008) zastupují jen čtyři skladby. Dál už hrají samé prověřené písně.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x