Jde se na věc. Liga začne odvetou Fastavu se Slováckem

ZLÍN - Tradiční tiskovka otevírá jarní část fotbalové nejvyšší soutěže. Fotbalisté zlínského Fastavu do ní jdou ze šesté příčky. Nadějná pozice. Právě toto umístění by bylo po 30 kolech v novém modelu pozvánkou do elitní společnosti a na dalších pět zápasů s nejlepšími a také možností, jak naskočit do evropských pohárů.

„Počasí v Turecku nebylo ideální, ale tréninkový plán jsme splnili, improvizovat jsme museli jedinkrát, sehráli jsme tři zápasy se soupeři se vzrůstající výkonnostní tendenci, remíza z Rubinem Kazaň, šestým týmem ruské ligy se určitě počítá,“ konstatoval nový trenér Roman Pivarník.

Po odchodu Beauguela se snížila konkurence v útoku, v úvahu teď přicházejí Poznar, Železník, Vyhnal a Jakubov, posledně jmenovaný má zatím zdravotní problémy. Fastav ale reálně uvažuje spíše o posílení zadních řad.

„Jednání se Slavií o hostování Jakuba Jugase pokračují, uvidíme, nechci předjímat, jasno by mělo být brzy. Máme nového brankáře Rakovana, konkurence se zvýší i na tomto postu,“ konstatuje sportovní ředitel klubu Zdeněk Grygera a připomíná i další posilu, Gruzínce Čanturišviliho, jehož ale potrápilo zranění.

„Mám o sestavě na Slovácko jasno z osmdesáti procent,“ podíval se do sobotního utkání 20. kola Fortuna ligy se Slováckem trenér Pivarník, který ctí sílu soupeře i kvalitní práci kolegy Martina Svědíka.

„Opravdu to bude velmi těžký soupeř, výhru 4:0 asi nezopakujeme, ale dáme do toho vše, úvod je velmi důležitý,“ říká kapitán týmu Petr Jiráček.

V horizontu měsíců by mělo město Zlín převzít fotbalový stadion z majetku Sportovních klubů.

„Stav stadionu dobrý není, město hovoří o uvolnění nejméně 10 milionů korun na rekonstrukční práce, stadion opravdu potřebuje výraznou finanční injekci,“ dodal ředitel klubu Leoš Gojš.

Zápas se Slováckem se hraje na zlínské Letné v sobotu 9. února od 15 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x