Sezóna rallye na startu. V sobotu do Vizovic

VIZOVICE - A je to tady, sezónu rallyesportu na našem území otevírá tradičně rallye Ve stopě Valašské zimy. Kdyby tak parta nadšenců kdysi v dávnověku poloviny sedmdesátých let minulého století tušila, jak životaschopné dílo vytvoří. Letos se totiž ve Vizovicích tahle parádní záležitost pro milovníky adrenalinu na čtyřech kolech jede už po čtyřiačtyřicáté!

Vždycky záleželo a záleží na tom, co a jak si s početnými posádkami zahraje paní Zima. Letos je docela drsná.

„Pohled na předpověď počasí a hlavně na to, jak to letos na trati vypadá pár desítek hodin před startem, napovídá, že se místy stoprocentně pojede na sněhu a na ledě,“ dívá se dopředu k sobotnímu startu tajemník soutěže Antonín Cekota.

Ředitel soutěže Lubor Sláčik apeluje na posádky, aby se vyvarovaly předstartovní horečky, rozuměj tréninku na závodních úsecích.

„Nedrážděte zbytečně obyvatele v okolí trati,“ dává jasný apel.

Přihlášeno je 145 posádek, to je tedy hodně husté startovní pole.

Kromě výkonných vozů i raritky.

„Těžko říct, čím to je, ale letos ve startovním poli chybějí obligátní Trabanty i Škodovky tisícovky, zato nastává boom Žigulíků,“ listuje startovkou Cekota.

Každopádně platí zásadní věc. Sedm erzet na celkem 40 kilometrech náročné trati. Zádveřická, Barák, Hvozdná, prvně jmenovaná se jede třikrát, zbylé dvě dvakrát.

Start v 8.00 u vizovické Sokolovny.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x