Kraj rozdával peníze hasičům, turistům i ochráncům zvířat

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští zastupitelé podpořili dobrovolné hasiče, obnovu turistického značení, oblíbené zemědělské akce i péči o zraněné živočichy. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

Konkrétně jde o 2,1 milionu korun pro dobrovolné hasiče, 400 tisíc pro Klub českých turistů, 250 tisíc pro Okresní agrární komoru Kroměříž a Agrární komoru Uherské Hradiště a 250 tisíc pro záchrannou stanici volně žijících živočichů v Buchlovicích.

„U dobrovolných hasičů jsme podpořili činnost všech jejich čtyř okresních sdružení včetně akcí nadregionálního významu. Klub českých turistů dotaci využije k obnově turistického značení ve Zlínském kraji včetně lyžařských tras a cyklotras a také k obnově turistických směrovek a tabulek. Agrárním komorám peníze od kraje poslouží k organizaci letošních Dožínek Zlínského kraje a soutěže TOP Víno Slovácka. Záchranné stanici v Buchlovicích, kam jsou umisťována zraněná zvířata z volné přírody, dotace pomůže k zajištění jejího provozu,“ shrnul hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x