Pánové, můžeme začít. Ligové jaro otevírá derby Fastavu a Slovácka

ZLÍN - Fotbalové jaro ťuká na dveře. Hned na úvod se budou dít věci. Do Zlína míří k derby Zlínského kraje Slovácko. Fandové i hráči obou týmů zamířili v týdnu na transfúzní stanice, aby podle nápadu a pod laskavým dohledem luhačovické Korunky a její šéfky Veroniky Záhorské podpořili darování krve a kostní dřeně. Tím ale končí smír a začíná boj o body.

A třeba i o krále Zlínského kraje. Rivalita je znát. Fastav prožil zimu na šesté příčce, Slovácko je jedenácté. Devítibodový polštář zatím hřeje Zlíňany, v 6. kole na hřišti Slovácka vyhráli Zlínští vysoko 4:0. Slovácku se pak přestalo dařit a zabralo až v závěru s novým trenérem Svědíkem.

Ten nemaluje vzdušné zámky a zůstává při zemi. „Hlavně se chceme vyhnout bojům o udržení a baráži,“ konstatoval na tiskovce. 

Hradišťany posílil chorvatský stoper zajímavého jména Domagoj Franič, což je pětadvacetiletý čahoun hrající naposledy v Bosně a Hercegovině.

Kádr má Slovácko slušný, velmi početný v zadních řadách a v záloze, ale chudší v útoku. I proto dostane příležitost Haris Harba, který ne tak dávno prokázal střelecký um ve Zlíně.

Zlínu odešel Beauguel do Plzně, už v průběhu podzimu Traoré do Slavie. Nováčkem je brankář Rakovan. Pořád se v zákulisí hraje o příchod zkušeného Jugase, jehož situace není ve Slavii ani po uzdravení zrovna komfortní. Gruzínec Čanturišvili přišel z Trnavy, ale zatím se potýkal spíše se zraněním.

Zápas se očekává s velkým zájmem, hraje se v sobotu od 15 hodin na zlínské Letné. Počasí prý nebude proti pořádnému zážitku.

Na případné excesy rowdies obou táborů i jejich případných posil odjinud důkladně dohlédne policie.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x