Otrokovičtí podnikatelé se zvyšování nájemného v městských prostorách obávat nemusejí

OTROKOVICE - Živnostníci, kteří jsou v Otrokovicích v nájmu v městských prostorách, se nemusejí ani letos obávat zvýšení nájemného o inflaci za předchozí rok, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková. Inflační navýšení nájemného z prostor sloužících k podnikání otrokovická radnice opět neuplatní, rozhodli o tom otrokovičtí radní.

Inflační doložka smluvně umožňuje městu Otrokovice uplatnit pravidelné zvyšování nájemného s ohledem na pohyb inflace. „Nájemné u prostor sloužících k podnikání bylo naposledy zvyšováno v roce 2009 o míru inflace roku 2008. Od té doby k navýšení nájemného o inflaci nedošlo a nájemné se u tohoto městského majetku nezvyšuje,“ přiblížila Jaroslava Zimáková, vedoucí majetko-právního odboru, který spravuje nemovitosti města.

Na počátku roku 2019 zveřejnil Český statistický úřad Praha průměrnou meziroční míru inflace roku 2018, která činí 2,1 %.

Nájemné se nebude zvyšovat ani u městských bytů. Město pronajímá celkem 433 bytů. V současné době je nájemné stanoveno na částku 45 korun za m² a u bytů snížené kvality na částku 37 korun za m² podlahové plochy za měsíc. „Členové městské rady jednohlasně vyjádřili svůj názor, že nájemné o inflaci zvyšovat nebudeme. Důvodem je, že město pronajímá byty především sociálně slabším osobám, proto ponecháváme výši nájemného na stejné úrovni jako v předchozích letech,“ uvedla místostarostka města Hana Večerková.

Letos se nebude zvyšovat o inflaci ani nájemné a pachtovné za pozemky, které město pronajímá a propachtovává k soukromým nebo podnikatelským účelům.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x