Besedy, plesy nebo vycházka za Pavlem – kam vyrazíte tentokrát?

ZLÍNSKÝ KRAJ - Únorové akce jsou pestré, na své si v našem kraji přijdou příznivci hudby, tance i cestování.

Jarní prázdniny může vaše dítko strávit i zajímavěji než u počítače či mobilu. Centrum VERONICA v Hostětíně v Bílých Karpatech připravilo atraktivní programy pro rodiče s dětmi plné her, pohybu, tvoření, tradičních řemesel, výletů i zkoumání přírody, a to hned ve 3 turnusech od 11., 18. a 25. února. Více zde.

S batohem po severní Indii chodila cestovatelka Kateřina Halašová. Své exotické zážitky vám nad šálkem horké indické masaly poví 16. února od 15.30 v Informačním centru Zvonice Soláň.

A pokud je na vás v Indii příliš horko, pak se vydejte na Island. O jeho tajemné kráse pohovoří Jirka Kolbaba na besedě s názvem Sedm divů Islandu v úterý 19. února od 19 hodin do Domu kultury Vsetín.

Mnohem bližší kraje představí spisovatel, novinář a publicista Jiiří Jilík v Knihovně Františka Kožíka v Uherském Brodě ve čtvrtek 21. února. Beseda a autorské čtení s názvem Jdu Slováckem krásným začne v 17 hodin v přízemí Panského domu.

Koncert duchovní hudby rozezní kostel sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem v neděli 17. února o půl druhé odpoledne. Vstupné je dobrovolné.

Pátek 22. února se bude v Uherském Hradišti tancovat! Fakulta logistiky a krizového řízení Univerzity T. Bati zve na svůj X. reprezentační ples. Začíná v 18.45 v Domě kultury v Uherském Hradišti.

Obec Modrá, Obec Velehrad a Centrum slováckých tradic v Modré spojily své síly a připravily netuctové setkání s inspirativními hosty a ušlechtilým mokem. Jmenuje se Klub přátel rozhlasu a vína a koná se v aule Centra slováckých tradic v pátek 22. února od 19 hodin. Těšte se na ukázky z rozhlasových pořadů, povídání o víně i ochutnávky. Hosty budou rozhlasový redaktor David Hertl a znalec vína Vojtěch Luža nejstarší. Registrace k akci je nutná, proveďte ji včas v recepci hotelu Skanzen v Modré.

Na Krojový ples v Babicích na Uherskohradišťsku zve hodová chasa a obec Babice 23. února do místního Kulturního domu. Zahrají dechová hudba Straňanka a cimbálovka Lintava. Začátek je o půl osmé večer.

Putování za Pavlem – to je název oblíbené turistické akce, kterou už 25 let pořádá Sbor dobrovolných hasičů z obce Tupesy. Sraz je 23. února v 8.45 u hasičské zbrojnice, trasa dále vede na hřbitov ve Velehradu, poté k hájence u Salašského potoka, na Chabaně, Komínek a přes Břestek zpět do Tupes.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x