Za Společenským domem slouží dětem nové hřiště

OTROKOVICE - Za Společenským domem v Otrokovicích mohou děti využívat nové hřiště. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Práce na rekonstrukci dětského hřiště trvaly tři měsíce a otrokovickou radnici vyšly na 1,8 milionu korun. Původní hřiště nevyhovovalo zejména svým vybavením. Nyní jsou na hřišti umístěny nové moderní herní prvky pro aktivity dětí ve věkovém rozmezí 2 až 14 let. Celková plocha hřiště je bezmála 300 metrů čtverečních, přičemž dopadové plochy jsou tvořeny z lité pryže a zpevněné plochy dlažbou. „Herní prvky dětského hřiště jsou vyrobeny z vysoce odolných na údržbu nenáročných materiálů tak, aby co nejlépe odolávaly opotřebení, klimatickým vlivům a byla zaručena jejich dlouhá životnost,“ uvedla Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Hřiště má otevřenou dispozici, je přehledné jak pro děti, tak pro rodiče, a tím pádem více bezpečné. Součástí vybavení jsou lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. „Naší snahou je poskytnout dětem a jejich rodičům příjemné a bezpečné prostředí. Stávající dětská hřiště technické služby pravidelně udržují a postupně podle potřeb a možností renovují,“ uvedla Hana Večerková, místostarostka města.

Rekonstrukce dětských hřišť se provádějí na území města Otrokovice postupně v závislosti na stavu jednotlivých hřišť a vyčleněných finančních prostředcích na jednotlivá období.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x