Památník Tomáše Bati musí být z provozních důvodů uzavřen

ZLÍN - Památník Tomáše Bati bude ve středu 13. února pro veřejnost uzavřen, a to z provozních důvodů. Omezení návštěvnosti bude platit pouze pro tento den, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Od tohoto měsíce už má Památník Tomáše Bati pravidelné otevírací hodiny. Lidé sem mohou zavítat v sobotu od 14.00 do 18.00 hodin a ve středu od 10.00 do 12.00 nebo od 13.00 do 17.00 hodin. Tento režim má fungovat do konce dubna, pak možná budou návštěvní dny rozšířeny. Tuto středu ale bude památník mimořádně uzavřen. Další uzavírka je pak v plánu koncem dubna, tentokrát ale potrvá dva týdny. Během této doby bude položena litá dlažba na ploše u zadního vchodu do památníku a uskuteční se i další drobné opravy.

Náklady na obnovu Památníku Tomáše Bati přesáhly částku 50 milionů korun. Hned 32 milionů korun město získalo ve formě dotace z Ministerstva kultury. Přispěly také firmy a veřejnost, prostřednictvím sbírky nazvané Zlíňané sobě zaslali asi 600 tisíc korun. Obnově Památníku Tomáše Bati předcházela mnohaletá diskuze architektů, urbanistů, památkářů a představitelů města, neboť je svým významem srovnáván s takovými funkcionalistickými skvosty, jakými jsou brněnská vila Tugendhat či pražská Müllerova vila.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x