Nová rampa v Domě sociálních služeb Návojná usnadní pohyb imobilních klientů

NÁVOJNÁ - Dům sociálních služeb Návojná se letos dočká nové bezbariérové rampy, která usnadní pohyb imobilních klientů přes hlavní vchod do budovy. Investiční záměr na její vybudování schválili krajští radní, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„V současnosti má Dům sociálních služeb Návojná pro přesun imobilních klientů k dispozici pouze schodišťovou plošinu, která je obsluhována personálem. Tato plošina je zastaralá a velmi často dochází k jejím poruchám. Proto bude demontována a na jejím místě vznikne zcela nová bezbariérová rampa,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rampa ve tvaru písmene U bude umístěna po pravé straně od hlavního vstupu. Půjde o ocelovou roštovou rampu osazenou do betonových patek. Její vybudování přijde na 650 tisíc korun. Začít sloužit by měla od poloviny letošního roku.

Dům sociálních služeb Návojná je příspěvkovou organizací Zlínského kraje. Jedná se o domov se zvláštním režimem. Nachází se v obci Návojná, 10 kilometrů od města Valašské Klobouky. Kapacita domova je 70 klientů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x