Nejúspěšnějším sportovcem Otrokovic se stal veslař Radim Hladík

OTROKOVICE - Pět umístění na Mistrovství ČR, dvě ceny na Mistrovství Evropy a první místo na Mistrovství světa. Za tyto sportovní zásluhy si převzal ocenění Nejúspěšnější sportovec Otrokovic 2018 osmnáctiletý veslař Radim Hladík, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Při slavnostním večeru byli v Otrokovické Besedě oceněni sportovci hned v pěti kategoriích.

Akce O sportovní slávě se koná v Otrokovicích každým rokem a je tak veřejným vyjádřením díků sportovcům, trenérům a sportovním kolektivům. Nejúspěšnějším sportovcem města se letos stal veslař Radim Hladík. „S tím, že bychom mohli vyhrát zlato na mistrovství světa, nikdo moc nepočítal. O to víc si tohoto umístění vážím. Šampionát se konal u nás v Račicích, takže jsme si mohli užít úžasnou atmosféru, o kterou se postarali naši fanoušci, a taky jsme měli výhodu domácího prostředí. Ocenění Sportovec města Otrokovice si velice vážím a jsem rád, že můžu reprezentovat naše město a hlavně dělat to, co mě baví,“ uvedl vítěz večera.

Ve stejné kategorii u dětí a mládeže si prvenství odnesl atlet Adam Sychra. Na stupeň vítězů v kategorii sportovních kolektivů dosáhla štafeta TJ Jiskra Otrokovice. Čtyři stejné ceny bez rozlišení umístění si odnesli Michal Kvapil, který trénuje florbalový A-tým FK Panthers Otrokovice, a trenérky veslování Zuzana Atarsia, Markéta Solařová a trenérka atletiky mládeže Martina Slívová. V letošním roce byla udělena jedna cena za celoživotní a dlouholetý přínos pro otrokovický sport, která byla udělena florbalistovi Janu Tulachovi.

Na akci dorazilo i několik významných hostů. Oceněným pogratuloval například střelec Jiří Gach, hokejista Petr Čajánek a tradičně čestný host večera olympionik, sportovní legenda, veslař Oldřich Svojanovský.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x