Kroměříž chystá pro turisty plavbu po Moravě i unikátní rockovou operu

KROMĚŘÍŽ - Cestu za doposud málo poznanými zážitky letos nabízí Kroměříž v rámci nadcházející sezony. Hlavní turistickou atrakcí totiž bude turistická plavba na řece Moravě, která sice Kroměříží protéká odjakživa, ale lidé ji většinou vnímají jako povodňovou hrozbu a ne jako zdroj zábavy a odpočinku, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Tak jako v uplynulých letech chystá kroměřížská radnice i celou řadu dalších úplně nových a originálních, ale i návštěvnicky osvědčených a prověřených turistických atrakcí.

„Rekreační nebo sportovní potenciál řeky v Kroměříži zatím využívalo jen několik málo vodáckých nadšenců a právě to chceme změnit. Je na čase zabývat se turistickým využitím řeky aktivně, aby v případě výstavby plavební komory v Bělově byla Kroměříž připravena na propojení s Baťovým kanálem,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Přístup k řece a pohodlný nástup a výstup v podobě certifikovaného plovoucího mola zajistí kroměřížská radnice, plavbu samotnou zkušený soukromý provozovatel. „Minimálně od června do konce plavební sezony si mohou zájemci objednat výlet lodí a vydat se v několika okruzích po málo známém středním toku řeky Moravy mezi Kroměříží a Bělovem. Pokochat se budou moci netradičním pohledem na město z vodní hladiny, na kroměřížská nábřeží, poznají okolní přírodu a užijí si zážitek z plavby,“ doplnil Pavel Zrna, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu.

Dojmy z vodní hladiny mohou turisté doplnit pohledem na Kroměříž z ptačí perspektivy. Díky místnímu aeroklubu a jeho členům totiž může Kroměříž nabídnout i oblíbené zážitkové lety ze sportovního letiště. „A nepolevujeme ani v propagaci Kroměřížska jako dobré destinace pro cykloturisty. Připraveny máme nové brožury s tipy na výlety v blízkém okolí, vyznavači elektrokol zase jistě ocení novou dobíjecí stanici, kterou chceme zprovoznit v centru Kroměříže,“ dodala místostarostka Daniela Hebnarová.

Chybět nebudou ani tradiční kostýmové prohlídky Tajemství staré Kroměříže, Hledání pokladu biskupa Bruna či relaxační zóna na Velkém náměstí. Ta letos nově rozšíří svůj program kulturních a pohybových aktivit o projekci živých koncertů slavných kapel.

K dobré image města jako atraktivní a vyhledávané destinace patří i některé velké akce, například Vybarvený běh (8. června), na němž letos vystoupí se svými kapelami například Michal Hrůza či Thom Artway, či Den uniformovaných sborů (5. října), nad kterým převzalo záštitu Ministerstvo obrany ČR a jehož návštěvníci se letos mohou těšit třeba na průlet bojových gripenů.

Třešničkou na pomyslném dortu bude nová a v okolí nevídaná Kroměřížská drtivá porážka, která odvážným a soutěžení chtivým týmům zprostředkuje nevšední zážitek známé televizní hry Wipe out. „A aby toho nebylo málo, ve stejný den, tedy 24. srpna, do Kroměříže zcela mimořádně zavítá rocková opera Vymítač. V hlavní roli této velké hudební, akrobatické a světelné show, která bude mimo Prahu k vidění jen na čtyřech místech v zemi, se představí Kamil Střihavka,“ uzavřel Zrna.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x