Železniční nehoda v Hulíně skončila tragicky

HULÍN - Dnes pět minut po osmé hodině ranní byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Kroměříž k dopravní nehodě, která se stala na železnici v Hulíně na Kroměřížsku.

Zde vstoupil muž do kolejiště v době, kdy ve směru od Přerova ke stanici Hulín přijížděl ve vysoké rychlosti osobní vlak. Strojvedoucí již vlak nestihl zastavit a do muže narazil.

Na místo byli přivoláni i záchranáři s lékařem. Ten však již jen mohl konstatovat úmrtí, neboť muž utrpěl při nehodě velmi vážná zranění.

Dále na místo byli povoláni zástupci ze Správy železniční dopravní cesty z Přerova a Brna. Po jejich příjezdu a zadokumentování místa nehody byl přistaven k místu neštěstí náhradní vlak pro šedesát cestujících. Kroměřížští hasiči tak poté pomohli cestujícím s využitím žebříku k jejich bezpečnému přestupu do náhradního spoje.

Železniční doprava ve směru na Přerov byla zastavena. Na druhé koleji směrem na Otrokovice byl provoz zachován se sníženou rychlostí.

Nakonec bylo místo nehody předáno k dalšímu šetření veliteli jednotky Správy železniční dopravní cesty Přerov a hasiči se mohli vrátit zpět na svou stanici do Kroměříže.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x