Čanturišvili a teď Hlinka – horká gruzínská linka

ZLÍN - Okysličování kádru zlínských fotbalistů pokračuje. Není divu. Po šestnácti kolech, dříve čisté podzimní porci, měli 30 bodů. Teď v novém modelu mají po nástupu do jara a prohře se Slováckem 0:1 zase 30. Odehráno je dvacet kol.

Dosti raději parafrází na slabá vystoupení Ševců ve druhé části soutěže, tentokrát jsou díly i s nadstavbou tři a jde o to, jak to zvládnou. Mdlými výkony jako naposledy s rivalem značky 1.FCS by to asi dobře nedopadlo.

A tak se zbrojí. I na gruzínský způsob. K ryzímu Gruzínci Čanturišvilimu, který ovšem brázdil s Trnavou slovenské trávníky, přichází další záložník. Tentokrát pro změnu Slovák se zkušenostmi z Dukly Praha, Baníku Ostrava, ale teď naposledy Torpeda Kutaisi v Gruzii.

Napřed tam podle jeho prvních slov ve Zlíně panovala spokojenost. „Po odchodu čínského sponzora v prosinci už ale ne,“ vlastně naznačil, proč zamířil zpět do naší ligy.

Osmadvacetiletý záložník má rád práci kousavého mravence na štítu, ač to není tak vidět, často se tam rozhoduje. Ne nadarmo o něj nadále stál, ale nepovedlo se mu to, trenér Baníků a extrenér Zlína Bohumil Páník.

Zlín teď pojede do Příbrami, špatných výsledků už bylo dost.

Posily by měly pomoci. Kdoví, zda včetně brankáře Rakovana a třeba i stopera a exkapitána Jugase, který má ve Slavii přes nepochybné kvality velice složitou situaci.

Do hry by se měl zapojit i jeden z nejlepších podzimních hráčů Matejov, jehož skolila před zápasem se Slováckem nemoc.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x