Město rozdělilo sociálním službám 5,9 milionu korun

KROMĚŘÍŽ - Kroměříž podpoří letos sociální služby částkou 5,9 milionu korun. Zastupitelé rozdělili 3,03 milionu korun na dotacích, zbylých 2,87 milionu korun dostane příspěvková organizace Sociální služby města Kroměříže, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Celková částka určená pro sociální služby je 5,9 milionu korun, což je oproti loňskému roku o půl milionu korun více. Všem poskytovatelům sociálních služeb byla finanční podpora vypočítána podle jednotného klíče, a to bez rozdílu zřizovatele,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Charita Kroměříž obdrží 1,164 milionu korun, Pečovatelská služba Kroměříž 741 tisíc korun, Rodinné centrum Kroměříž 315 tisíc korun, Česká katolická charita, Domov sv. Kříže Kroměříž, 300 tisíc korun, Astras 145 tisíc korun, Společnost podané ruce 110 tisíc korun, Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž 104 tisíc korun, Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy 47 tisíc korun, ARGO, společnost dobré vůle Zlín, 40 tisíc korun, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR 24 tisíc korun, Centrum pro zdravotně postižené Zlínského kraje 23 tisíc korun, Středisko rané péče EDUCO Zlín 15 tisíc korun a společnost Za sklem 2 000 korun.

Loni město registrovaným sociálním službám rozdělilo 2,2 milionu korun, dalších 3,2 milionu korun dostaly Sociální služby města Kroměříže. V minulém roce zavedený program poprvé zohlednil množství sociální práce, tedy počet výkonů, které sociální služby poskytly klientům s trvalým bydlištěm v Kroměříži.

Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala chce radnice změnou pravidel podporovat více organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže, a současně je přimět k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty svých služeb. Někteří poskytovatelé totiž až do roku 2017 dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu. Po zavedení programu se však již nemůže stát, že město Kroměříž finančně podpoří organizaci, která neposkytuje sociální služby klientům z Kroměříže.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x