Press cup se blíží ke čtvrtstoletí. V sobotu díl dvacátý čtvrtý

ZLÍN  - A je to tady. Press cup, tedy nejstarší regionální halový fotbalový turnaj, napíše v sobotu 16. února svůj 24. díl. Hrát se bude tradičně ve zlínské Sportovní hale Euronics, konkurence bude letos pořádně ostrá, našlapané startovní pole čítá hned devět týmů.

Prvenství obhajuje tým Pragokoncertu. „I letos máme silný mančaft, obhajoba bývá přetěžká, ale dáme do toho tradičně vše,“ říká ředitel společnosti a kapitán týmu v jednom Jiří Daron, dlouhá léta výborný fotbalista a polysportovec.

Velmi vysoko už došli během svých dvou účastí Starostové, tedy fotbalový tým složený z lídrů radnic celé republiky. 

„Pořadatelům ze zlínského Syndikátů novinářů vzdávám hold, je to nejlepší turnaj ve střední Evropě, budeme se prát o co nejlepší umístění, kdyby to napotřetí vyšlo na prvenství, bylo by to úžasné,“ dívá se k sobotě kapitán unikátního mužstva Josef Hutěčka, starosta Březnice.

Početné startovní pole doplňují osvědčené týmy vítězů z předešlých let. Hasiči, Policisté, Novináři, Magistrát města Zlína, Pivovar Černá Hora i další. Letos chce zamíchat pořadím například tým excelentních fotbalistů z Bystřice pod Hostýnem a do boje o medaile se chtějí zapojit i vždy velmi kvalitní fotbalisté lékařů Krajské nemocnice Tomáše Bati.

První hvizd rozhodčích se ozve v půl deváté ráno, finálový zápas je naplánován chvíli před patnáctou hodinou.

V hledišti se očekává řada známých tváří coby podpora jednotlivých týmů. 

„Já budu jednoznačně fandit svým, tedy policejnímu výběru, ale zastanu se i novinářů. Jsem s nimi denně pracovně v kontaktu a jsem velmi zvědava, proč se Robertu Hečovi z TV Prima přezdívá Messi z Lazů,“ těší se policejní mluvčí Monika Kozumplíková, která je prý ochotná zaskočit z hlediště na hřiště, bude-li to potřeba.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x