Zamilovaný muž naletěl podvodnici, vydávala se za členku armády

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Podvodnici naletěl mladý muž z Uherskohradišťska, který se na internetu seznámil s údajnou členkou armády na zahraniční misi. Za dopravu neexistujícího balíčku zaplatil skoro 37 tisíc, řekla serveru Zlin.cz mluvčí policie Milena Šabatová.

Muže kontaktovala žena na seznamovacím portálu. „Vydávala se za vojákyni na mírové misi v zahraničí. Po nějaké době, kdy spolu zamilovaně komunikovali přes emaily, mu žena napsala, že by se za ním chtěla přestěhovat. Požádala ho, jestli by mu mohla poslat balík s penězi, které s kolegy našli při vojenské akci,“ popsala začátek Šabatová.

Muž s tím souhlasil a čekal na balíček. Poté mu přišel pokyn k platbě skoro za 1400 eur za dopravu balíku. „Finanční částku bez rozmyšlení uhradil, ale balíku se nedočkal. Obratem byl vyzvaný, aby poslal přes 7000 eur za certifikát k zásilce. Protože už neměl peníze, rozhodl se vyřídit si půjčku v bance,“ informovala Šabatová.

Muže ale odradila ostražitá bankovní úřednice. „Když jí uvedl důvod vyřízení žádosti, rovnou mu řekla, že se určitě jedná o podvod. Zřejmě to mu otevřelo oči, a proto vše oznámil na policii. Díky úřednici tak nepřišel o další peníze,“ řekla Šabatová.

Podle ní jsou známé především případy žen, které naletěly podvodníkům vydávajícím se za vojáky v zahraničí. „Policisté varují před těmito podvodníky a nabádají všechny, kteří se seznamují přes internet, aby byli obezřetní. Dále doporučujeme, aby lidé v žádném případě nikomu cizímu neposílali peníze. Pokud člověka na internetu, se kterým komunikujete, neznáte osobně, nikdy nemůžete vědět, kdo to ve skutečnosti je,“ varovala Šabatová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x