Drahoslava Kovářová neboli sluníčko. V devadesáti v absolutní formě

ZLÍN - Když ji potkáte, jako by na vás zasvítilo jarní sluníčko. Drahoslava Kovářová je samý úsměv, vitalita, sálá z ní něco hodně podobného ryzí radosti ze života. Když vám pošeptá, že zrovna slaví devadesát, oceníte také její smysl pro nadsázku a humor.

Jenže tato vpravdě úžasná dáma má v rodném listě datum 14. 2. 1929. Narodila se úplně přesně na den deset let po slavném cestovateli Miroslavu Zikmundovi, který oslavil ještě obdivuhodnější sté narozeniny.

Ovšem devadesát to je taky síla…“No, jak se to vezme, já to zase tak neberu, třebaže jsem fakt šťastná, že mi přeje zdraví a můžu žít pořád, tak, jak se mi to líbí,“ vypráví paní Drahoslava v klubovně zlínské Sokolovny, která je jejím druhým domovem. Zrovna docvičila s početnou družinou mladších kamarádek, teď jim nabídla občerstvení a sama mohla přebrat dárky k úctyhodnému jubileu.

„Drahuška je ztělesněním všeho dobrého, co na světě znáte, prostě voní vším pozitivním, samozřejmě loni absolvovala Všeskolský slet, ještě před nedávnem nacvičovala dokonce dvě skladby,“ vypráví starostka zlínského Sokola Jitka Kejřová.

O rovných deset let staršího Miroslava Zikmunda samozřejmě paní Drahoslava dobře vnímá. 

„Aby ne, vždyť jeho vila je jen kousek od naší Sokolovny, on o mně sice neví, ale já znám všechny jeho knihy, cestopisy, filmy, chodila jsem na jeho přednášky. Ale nemyslete, až se potkáme, tak mu prozradím, že cestování je i můj velký koníček. Mám projetu celou Evropu, právě jsem se vrátila z Prahy, těším se do Jeseníků, v létě určitě zase vyrazím k moři,“ udivuje devadesátiletá seniorka juniorského vzhledu a pohybu.

Ráda chodí pravidelně plavat, tančit, je zdatná turistka. 

Paní, která připomíná Sluníčko a umí se těšit ze života, přitom zažila v dětství ale i později až neskutečně peripetie, které jí osud stavěl do cesty.

Ale o tom až někdy příště. Třeba u příležitosti stých narozenin.

Tahle dáma se jich určitě dožije ve vynikající kondici a s úsměvem na rtech i pořád velmi hezké tváři.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163291′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2257‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163291‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x