Senior taxi je nově i v Holešově, zatím ve zkušebním provozu

HOLEŠOV – Po vzoru jiných měst připravilo také město Holešov pro občany města a místních částí novou službu. Od začátku měsíce února je tak v Holešově možné využívat takzvané Senior taxi, jehož smyslem je pomoci seniorům a lidem s tělesnými postiženími dostat se snadněji k lékaři, na úřady, do lékáren, na poštu nebo i na nákupy, informovala server Zlin.cz Hana Helsnerová z holešovské radnice.

Službu mohou využívat občané města Holešova a místních částí – Dobrotice, Količín, Všetuly, Tučapy a Žopy. S sebou mohou mít také menší břemeno, jako jsou například francouzské hole nebo chodítko, nebo mohou mít s sebou doprovod. Zároveň ale nemusí mít klienti strach, pokud doprovod mít nebudou.

„Každému zákazníkovi bude při převozu poskytován individuální přístup, řidič je instruován, jak s lidmi jednat, klientovi pomůže i při nástupu a výstupu z vozu, do vozu a podobně,“ vysvětluje starosta města Rudolf Seifert. Automobil je v provozu vždy od pondělí do pátku v čase 6:30 až 16:30 hodin a využít jej mohou občané starší 65 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, kterým je vydáno potvrzení o možnosti využití služby pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví při MěÚ Holešov. K vyřízení průkazu, které je bezplatné, je potřeba splnit všechny požadované podmínky.

Objednání probíhá telefonicky vždy den předem do 19 hodin na tel. čísle: 774 417 301. Během měsíce může každý uživatel využít celkem 8 jízd. Sazby jízdného se pohybují v řádu desetikorun dle vzdálenosti. Klient, který využije služeb Senior taxi, hradí na místě pouze polovinu ceny, druhou polovinu uhradí Město Holešov.

Smlouva na zkušební provoz je podepsána s panem Markem Vykoukalem, který se přihlásil do výběrového řízení. Zkušební provoz potrvá do konce měsíce dubna. „Po vyhodnocení služby bude pak od měsíce května Senior taxi provozováno s případnými obměnami,“ doplňuje starosta.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x