Omezení na silnici do Hostýnských vrchů potrvá do konce srpna

CHVALČOV- Na silnici II/437 z Chvalčova do Hostýnských vrchů budou pravděpodobně od začátku dubna 2019 pokračovat stavební práce a dopravní omezení související s rekonstrukcí tohoto devítikilometrového silničního úseku. Rozsáhlá stavební akce, která začala v roce 2017, bude letos dokončena, informoval server Zlin.cz mluvčí silničářů Vojtěch Cekota.

Kdo si během zimního období, pokud zrovna krajina nebyla pod sněhem, projel rekonstruovaný devítikilometrový úsek silnice II/437 z Chvalčova přes Tesák až ke křižovatce s odbočením na Rajnochovice, mohl si všimnout, že se zde za uplynulé dva roky udělalo již hodně práce a že se stav silnice zásadně zlepšuje. Silničáři zde již opravili nebo zahájili opravu na sedmi kilometrech této trasy. K dokončení díla zbývají ještě práce ve dvou úsecích – o délce 1 189 a 2 460 metrů. V dalších dvou úsecích je třeba již jen položit obrusnou vrstvu živičného koberce.

„V předstihu chceme informovat motoristy a uživatele rekreačních zařízení v této oblasti, že zde bude v období do konce června 2019 silniční provoz řízen na třech úsecích semaforem. V závěrečné etapě během hlavních letních prázdnin bude světelné signalizační zařízení použito již pouze na jednom úseku a na trase budou zřízena dvě pracovní místa o délce do 50 metrů, kde bude doprava usměrněna pouze přechodným dopravním značením,“ uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka. Silnice z Chvalčova po křižovatku na Rajnochovice by měla být kompletně obnovena a bez omezení průjezdná od září letošního roku.

„Jsme si vědomi toho, že stavební práce na silnici do Hostýnských vrchů představují pro motoristy omezení a zdržení. Avšak bez nich se bohužel žádná silnice rekonstruovat nedá. Tato trasa již takový komplexní stavební zásah potřebovala. Jízda po obnovené silnici bude v dalších letech pro řidiče určitě příjemnější, pohodlnější i bezpečnější,“ řekl ředitel Bronislav Malý.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x