V Kloboukách vznikne další obytná lokalita

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V místní části Valašských Klobouk Lipině bude pokračovat stavební rozvoj díky přípravě infrastruktury pro tři stavební parcely. Město k nim nechá prodloužit veřejnou komunikaci, trasu vodovodu, kanalizace i osvětlení, informovala server Zlin.cz mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Zastupitelé byli na únorovém zasedání informováni o probíhajícím výběrovém řízení i o termínu zahájení stavebních prací, který je předběžně stanoven na květen.

„Nové lokalitě pro rodinné domy v Lipině jsme v rozpočtu města vyčlenili částku 1,8 milionu korun na pokrytí nákladů na výstavbu komunikace a inženýrských sítí. Současně jsme podali žádost na Ministerstvo pro místní rozvoj, které by mohlo ze svého dotačního programu podpořit připravovaná stavební místa částkou 240 tisíc korun,“ sdělila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Povrch komunikace bude v této fázi proveden ze zpevněného makadamu, finální asfaltobetonová úprava bude doplněna po dostavbě rodinných domů. Lokalita bude mít nachystané kabelové rozvody veřejného osvětlení a přípravu pro instalaci sloupů, samotné sloupy a svítidla však nebudou součástí investice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x