Obyvatelé Zlína mohou nově platit kartou i na skládce Suchý důl

ZLÍN - Platby kartou jsou čím dál více v oblibě, Technické služby Zlín nyní nově nabízejí pohodlnou platbu kartou i lidem a firmám při ukládání odpadu na skládku Suchý důl. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák s tím, že zkušební provoz byl zahájen tento měsíc.

„Pokračujeme ve zvyšování komfortu pro obyvatele města. Na podzim roku 2017 jsme zavedli možnost bezhotovostních plateb v parkovacích automatech, nyní stejnou služby nabízíme i na skládce Suchý důl,“ vysvětlil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Novou službu ocení vedle firem i domácnosti, které na skládku běžně vozí velkoobjemový odpad, například nábytek, suť a další odpad vzniklý při rekonstrukcích bytů a rodinných domů.

Technické služby Zlín zabezpečují provoz parkovišť a parkovacích míst ve městě. Mimo jiné jde o 18 parkovacích automatů. U nich byla technologie umožňující bezhotovostní platbu zavedena zkušebně na podzim 2017. „Do půl roku vystoupal podíl plateb kartami na 13 procent, což ve srovnání s obdobnými městy zařadilo Zlín na špičku. Nyní jsme na bezmála 20 procentech a předpokládáme další růst,“ sdělil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Nové parkovací automaty přitom nabízejí také mnoho dalších funkcí, které mají potenciál pro využití v rámci konceptu Smart City. Všechny jsou napojeny prostřednictvím sítě na informační systém, Technické služby Zlín tak mají přehled o jejich stavu a v případě potřeby mohou ihned sjednat nápravu. Došlo navíc k propojení s informačním systémem Městské policie Zlín. Při správě a kontrole režimu parkování oba městské subjekty sdílí data on-line.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x