Podnikatelem roku se ve Zlínském kraji stal Čestmír Vančura

ZLÍNSKÝ KRAJ - Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje. Stal se jím Čestmír Vančura, spolumajitel a ředitel pro strategický rozvoj společnosti Kovárna VIVA, která navazuje na baťovskou tradici poctivého řemesla a v současné době je jednou z nejmodernějších průmyslových kováren ve střední Evropě, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

„V letošním ročníku soutěže si titul EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje odnáší Čestmír Vančura, spolumajitel společnosti Kovárna VIVA, který v devadesátých letech přišel s nápadem založit ve Zlíně průmyslovou kovárnu a měl kuráž aktivně oslovit své budoucí odběratele. Čestmír Vančura je také velký patriot, jenž spoustu času, peněz i úsilí soustřeďuje na společensky prospěšné aktivity a podporu kultury v regionu,“ sdělila Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Je úžasné vidět, s jakým nadšením o svém podnikání mluvíte a jak jste hrdí na své produkty. Chci vám za vaši práci poděkovat a popřát, aby se vám dařilo i v době, která nebude hospodářsky tak příznivá jako dnes,“ uvedl na slavnostním ceremoniálu směrem k finalistům soutěže hejtman Jiří Čunek.

Nezávislá porota, které předsedal Lubomír Stoklásek ze společnosti Agrostroj Pelhřimov, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky, ocenila u Čestmíra Vančury především jeho pracovitost, houževnatost a věrnost tradici i kvalitě výrobků. V loňském roce si titul nejlepšího podnikatele Zlínského kraje odnesl Stanislav Martinec, majitel společnosti Koma modular s.r.o., která je předním českým výrobcem a dodavatelem modulárních budov.

Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen pošesté. Kraj žije významným baťovským vlivem, a tak se rok co rok účastní velké množství úspěšných firem napříč obory. Zlínský kraj má i svého celorepublikového vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel světoznámé Tescomy.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2018 České republiky budou vyhlášeny 5. března. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2019 v Monte Carlu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x