Stoletý jubilant Miroslav Zikmund přivítal gratulanty z radnice

ZLÍN - Srdečného přivítání od cestovatele Miroslava Zikmunda a jeho paní se dostalo návštěvě z radnice. U příležitosti jeho životního jubilea 100 let mu přijel spolu s pracovnicí oddělení pro občanské záležitosti osobně poblahopřát primátor města Zlína Jiří Korec, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Legendárnímu cestovateli a spisovateli kromě přání pevného zdraví do dalších let předal zlínský primátor jarně laděnou kytici květin a dárkový koš.

Přátelské narozeninové posezení se zprvu neslo v cestovatelském duchu. Inženýr Zikmund s bravurní pamětí a až s nakažlivým nadšením korunoval společnou debatu poutavými historkami a vzpomínkami z cest. Závěrem, ale sám využil příležitost setkání s primátorem města a položil mu několik otázek.

„Je obdivuhodné, jak pan Zikmund stále sleduje dění ve městě. Živě se zajímal o chod města a plány, které v novém volebním období máme a které se chystáme zrealizovat v nejbližší době. Nakonec jsme kromě cestovatelské tématiky probrali aktuálním témata dnešního Zlína – od proměny náměstí Míru až po elektrizaci železnice,“ uvedl Jiří Korec.

Cestovatel, fotograf a spisovatel Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919 v Plzni. Společně s Jiřím Hanzelkou uskutečnili dvě úspěšné cestovatelské výpravy po světě ve vozech značky Tatra. Knihy, které společně napsali, přečetly desítky milionů čtenářů, obrovský úspěch zaznamenaly i filmy, které na cestách natočili, a také rozhlasové reportáže.

V roce 1993 byla Miroslavu Zikmundovi udělena Cena města Zlína za popularizaci Československa v poválečném světě při společných cestách s Jiřím Hanzelkou, za literární publicistickou a filmovou tvorbu, která je výraznou součástí osobité podoby kulturního prostředí města, za věrnost městu Zlínu a veřejnou podporu jeho pozitivních aktivit.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x