Nejoblíbenějším pedagogem v kraji se stala Pavlína Strýčková z Kunovic

ZLÍNSKÝ KRAJ - Pavlína Strýčková ze Základní školy Kunovice se stala vítězkou regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos za Zlínský kraj. Jeho vyhodnocení spojené se slavnostním vyhlášením výsledků se uskutečnilo v prostorách 14I15 Baťova institutu ve Zlíně, serveru Zlin.cz to řekl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Klání se zúčastnili učitelé ze Zlínského a Jihomoravského kraje, celkem se o titul popralo sedm kandidátů. Vítěze určila odborná porota na základě přihlášek, pohovorů se všemi kandidáty a obhajob, které se uskutečnily těsně před slavnostním vyhlášením. Během těchto obhajob byl každý pedagog představen prostřednictvím nápaditých prezentací a scének, které si připravili jeho žáci.

„Mám radost, že takovou soutěž máme. Líbí se mi na ní, že umožňuje žákům, aby se do ní aktivně zapojili, zvolili si svého oblíbeného učitele a především, aby si uměli svoji volbu obhájit, což je již trochu přibližuje dospělému světu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek. Radní odpovědný za školství Petr Gazdík poděkoval právě žákům za to, že se odhodlali své oblíbené učitele do ankety přihlásit a nominovaným pedagogům řekl: „I kdybyste dnes nevyhráli, tak pro své žáky už nyní nejlepší jste, což je určitě to nejlepší ocenění.“

Vítězka Pavlína Strýčková učí na kunovické základní škole čtyři roky, jedná se o její vůbec první učitelskou štaci. Její aprobací je matematika a tělesná výchova. O své nejoblíbenější učitelce její žáci prozradili: „Žádný z učitelů není tak skvělý, obětavý a zábavný, jako právě ten náš, vlastně ta naše. Často přichází s novými nápady, a i když je někdy tajemná jako ,x´ v rovnici, vždy nás mile překvapí. Je to učitelka, se kterou i to nejtěžší učivo zvládneme levou zadní a ještě i s úsměvem. Svoji energii a pozitivní náladu přenáší do našich hodin vrchovatou měrou. Vždy dokáže pomoci a nabídnout řešení. Pokud potřebujeme, najde si na nás vždy čas. Vyslechne nás a je jedno, zda se jedná o problém školní či osobní.“

Za Jihomoravský kraj se vítězem stal Martin Bublák ze Základní školy a Mateřské školy Dolní Kounice a společně s Pavlínou Strýčkovou oba postupují dále, do semifinálového kola soutěže.

Zlatého Ámose vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Návrhy do ankety předkládají žáci základních a středních škol nebo členové dětských zájmových sdružení. Posláním ankety je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli, případně mezi dětmi a jejich vedoucími. Na organizaci regionálního kola se podíleli také pracovníci odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

V letošním 26. ročníku se regionálních kol účastní celkem 68 pedagogů. Vítězové regionálních kol postupují do semifinále, které se uskuteční v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve středu 6. března. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční na Den učitelů, ve čtvrtek 28. března. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v pátek 29. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x