V Kroměříži se pustili do oprav výtluků, které na silnicích způsobila zima

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice se pustila do oprav výtluků, které na městských komunikacích způsobilo zimní počasí. Kroměřížské technické služby je opravují balenou směsí složenou z asfaltového pojiva a vhodného kameniva, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Výtluků jsou po celém městě desítky a je nutné komunikace opravit, aby se po nich chodci i řidiči mohli bezpečně a komfortně pohybovat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle Miloslava Gerly z odboru služeb je asfaltové pojivo vyráběno na bázi speciálně upravených asfaltů, které umožňují zpracování směsi i v zimních měsících. „Směs je připravena k okamžitému použití za studena a díky ní můžeme opravit problematická místa na komunikacích okamžitě bez čekání na oteplení. Nanáší se bez použití speciálního vybavení. Opravený povrch umožňuje ihned obnovení provozu. Nepodléhá nízkým teplotám, sněhu ani dešti,“ popsal Gerla.

Podle něj se výtluky objevily převážně na stejných místech, jako tomu bylo v minulých zimách. „Není jich více, než bývá obvyklé,“ poznamenal Gerla. Náklady na opravy výtluků by neměly přesáhnout 20 tisíc korun, hotovo by mělo být do konce příštího týdne. „Další opravy komunikací plánujeme od jarních měsíců asfaltovou směsí nanášenou za tepla, která je odolnější a vydrží na komunikacích bez poškození delší dobu,“ uzavřel Gerla.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x