Valašské Klobouky opraví zídku za více než čtyři miliony, chtějí získat dotaci

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Přes čtyři miliony korun bude stát rekonstrukce zídky v Kramolišově ulici ve Valašských Kloboukách, součástí je i obnova místní komunikace k rodinným domům. Město chce získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která by mohla pokrýt až 60 procent nákladů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lenka Zvonková.

V Kramolišově ulici loni začala rekonstrukce místní komunikace a veřejného osvětlení. „Po zimní stavební přestávce bude dokončena druhá etapa při vjezdu směrem od ulice Československé armády. Rekonstrukce středové části Kramolišovy ulice je navázána na opravu opěrné zídky, pro kterou se nyní snažíme získat finanční prostředky z programu ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Podle ní chce město v rámci stejného projektu přičlenit i opravu místní komunikace, která vede k horní řadě rodinných domů. Aktuálně běží výběrové řízení na zhotovitele stavby, výsledek žádosti o dotaci by město mohlo vědět asi do konce května.

Ze statistického posudku opěrné zdi vyplynulo, že je potřeba zajistit stabilitu zídky i účelové komunikace. „Stávající zeď z lomového kamene se demontuje a znovu vystaví z železobetonu. Venkovní obklad by pak měl být podle požadavků Národního památkového ústavu z pískovcového kamene,“ přiblížil Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

Pracovníci při opravě provedou i nezbytné odvodnění svahu. „Horní komunikaci lemuje řada vzrostlých lip, které projdou posouzením dendrologa a případnými ozdravnými zásahy, jež by umožnily jejich zachování,“ dodala Zvonková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x