Na otrokovické radnici přijali asi 70 žádostí, stížností a podnětů

OTROKOVICE - Městský úřad v Otrokovicích přijal loni přibližně sedm desítek žádostí, stížností a podnětů. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice 15 žádostí o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím, necelou dvacítku stížností a přes 30 podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona nebyla v průběhu roku 2018 podána městu ani jedna.

„Agenda žádostí o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím se každým rokem počtem přijatých dokumentů výrazně liší. Zatímco v roce 2016 bylo evidováno 44 žádostí, v roce 2017 to bylo o necelou desítku méně. V roce 2018 došlo k výraznému poklesu celkově na 15 žádostí. Žádosti se týkaly převážně výkonu přenesené působnosti města, kopií dokumentů ze správních spisů a informací o správních řízeních,“ upřesnila Stehlíková.

Nejvíce podaných stížností a podnětů za rok 2018 bylo podáno v oblasti dopravy, pozemních komunikací, parkování, činnosti městského úřadu nebo obtěžování hlukem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x