Kroměřížská radnice ruší pořadník na městské byty, chce znát skutečný počet zájemců

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice ruší k 28. únoru stávající pořadník žadatelů o pronájem bytu v majetku města. Nové žádosti o pronájem budou přijímány až od 1. března, server Zlin.cz. o tom informoval mluvčí města Jan Vondrášek.

„V pořadníku je nyní asi 800 uchazečů. Naposledy se rušil v roce 2011, mnohé údaje tak už nejsou aktuální. Nevíme, zda všichni žadatelé žijí, zda se nepřestěhovali mimo město či zda svou bytovou otázku nevyřešili jinak. Chceme pořadník žadatelů aktualizovat a zpřehlednit,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Město má nyní 510 bytů, z nichž většina, 422, je v domech zvláštního určení pro seniory a zdravotně postižené. Nájemníci platí jednotnou cenu 55 korun za metr čtvereční. Uchazeči, kteří jsou ve stávajícím pořadníku, se samozřejmě budou moci přihlásit do nového. „Naším cílem není nikoho diskriminovat. Uvědomujeme si, že nejde o populární krok, nicméně pořadník se rušil naposledy asi před osmi lety a jeho aktualizace je již nutná,“ dodal Holík.

Lidé, kteří si chtějí pronajmout městský byt, mohou své žádosti podávat nadále na radničním odboru služeb na Husově náměstí. „Novinkou ale bude, že každý rok žadatel bude muset potvrdit, že jeho zájem o pronájem městského bytu nadále trvá,“ dodala Jaroslava Stejskalová z odboru služeb. Kritéria pro přidělování bytů se nemění. Zvýhodněni nadále budou lidé s trvalým pobytem na území města Kroměříže, kteří za každý započatý rok trvalého pobytu získají 20 bodů.

U městských bytů získají 20 bodů navíc manželé s nezaopatřeným dítětem, samoživitel s nezaopatřeným dítětem ve vlastní péči i člověk využívající na území města ubytování azylového typu. U bytů v domech zvláštního určení získají 100 bodů navíc důchodci, zvýhodněni jsou i invalidé. Mizivou šanci získat pronájem bytu v majetku města mají naopak lidé, kteří jsou dlužníky města nebo jím zřízených či založených organizací.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x