Otrokovická radnice vyzývá k výměně neplatných cestovních pasů

OTROKOVICE - Pokud plánujete letní dovolenou v zahraničí a nemáte platný cestovní pas, je možné požádat o vydání nového dokladu už nyní a nenechávat podání žádosti na poslední chvíli, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková. Vyhnete se tak frontám na úřadě před letní turistickou sezonou.

V případě, že chcete být někdo odbaven přednostně, má možnost objednat se na konkrétní den a hodinu na stránkách otrokovické radnice.

„Rodiče upozorňujeme, že vlastní cestovní doklad potřebují i jejich děti. Pro cesty po státech Evropské unie je možné jim vyřídit občanský průkaz, pokud plánují cestu mimo území EU, mohou požádat o vydání cestovního pasu. Oba doklady se pro děti vydávají dle potřeby už od jejich narození,“ upozornila Jana Ludvíková z oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů.

Dobrou zprávou je, že už není zákonem stanoveno žádné omezení pro místo podání žádosti o cestovní pas nebo občanský průkaz a převzetí nových dokladů. Volba je ponechána na občanovi, a tak i na Městském úřadu v Otrokovicích mohou tyto záležitosti vyřizovat žadatelé z jiného správního obvodu.

„Lidem doporučujeme v dostatečném předstihu zkontrolovat platnost dosavadního pasu. Zejména pokud se chystáte cestovat mimo Evropskou unii, ověřte si předem na webu Ministerstva zahraničních věcí, jakou minimální dobu platnosti cestovního pasu vyžaduje stát, do kterého se vydáváte,“ doporučila Jana Ludvíková. Zároveň dodala, že cestovní pasy, kterým skončila platnost, je občan povinen vrátit. „Z tohoto důvodu apelujeme na držitele neplatných dokladů, aby je odevzdali na našem pracovišti a my zajistíme jejich vyřazení z evidence,“ připomněla Ludvíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x