Vizovice ožijí masopustním veselím

VIZOVICE - Smrtka, babka s nůší, řezník, vodník, čert, cikánka, žid, v čele s medvědářem a medvědem – to jsou tradiční lidové masky, které nesmějí chybět v žádném masopustním průvodu. A chybět nebudou ani v tom vizovickém, který městem projde v sobotu 2. března, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Masopustní veselí se ve Vizovicích uskuteční už podeváté. Program připravuje soubor valašských písní a tanců Vizovjánek.

„Průvodu se zúčastní všech pět skupin Vizovjánku. Nejmladšímu účastníkovi je pět let. Věříme, že se přidají také rodiče a všichni milovníci tradic a zábavy. Celý průvod bude tradičně řídit Libor Macek ve valašském kroji. A aby bylo veselo, tak k tanci a zpěvu zahrají cimbálové muziky Ocún a Ocúnek,“ prozradila Radka Tulejová z Vizovjánku.

Průvod vyjde ve 14.00 hodin z Masarykova náměstí a projde ulicemi Slušovská a Štěpská. „Připraveny jsou masopustní hry pro děti i taneční vystoupení jednotlivých skupin s pásmy o tradičních maskách. V domě kultury se pak uskuteční karneval, připraveno bude i občerstvení. Vstupné je dobrovolné,“ doplnila Radka Tulejová.

Masopustní veselí se ve Vizovicích koná od roku 2008. Přípravy na něj začaly o rok dřív, kdy členové souboru valašských písní a tanců Vizovjánek sbírali historické podklady, připravovali masky, se svými svěřenci nacvičovali masopustní písně a tance. Při prvním ročníku se vedle průvodu masek a karnevalu konala i večerní zábava pro dospělé s půlnočním pochováváním basy. Tato část programu se nekoná od roku 2015. „Bývala velmi oblíbená. I masky dospělých byly vždy opravdu originální, vtipné a precizně připravené. V době rekonstrukce domu kultury jsme masopust slavili v hasičské zbrojnici nebo na zkouškách. Teď doufáme, že se nám v dalších letech podaří večerní program zase obnovit,“ uzavřela Radka Tulejová z Vizovjánku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x