Mladá dívka to přehnala s alkoholem a málem zemřela

ZLÍN - O život málem přišla nezletilá dívka, která se opila do němoty. Její osud naštěstí nebyl lhostejný kolemjdoucím svědkům, kteří na pomoc přivolali strážníky, serveru Zlin.cz to oznámil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Vystrašení lidé volali na operační centrum Městské policie s tím, že před vchodem jednoho z bytových domů na sídlišti Jižní Svahy leží mladá dívka, která se vlivem alkoholu nachází ve zbědovaném stavu. Ukázalo se, že děvče leželo na chladné zemi a ústa mělo plné zvratků. Strážníci proto nezletilou dívku udržovali ve stabilizované poloze, aby se nedusila, a přivolali záchranku. Dívka nedokázala stát na vlastních nohou, svíjela se ve velkých bolestech břicha a neustále zvracela.

Ukázalo se, že dívka rodičům řekla, že jde s kamarádkou ven a pak přespí u babičky. Tam už ale nedorazila a nebrala rodině telefon. „Rodiče už v tu chvíli sami svou dceru hledali. Jako první na místo dorazila babička, která se při pohledu na svou vnučku rozplakala,“ konstatoval Janík.

Záchranáři museli zbídačenou slečnu transportovat na jednotku intenzivní péče krajské nemocnice. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti si případ převzali republikové policisté.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x