Vsetín na nohou, hokejové obrození pokračuje

VSETÍN - Finito. Dohráno. Tedy alespoň, co se základní části hokejové 1.ligy týče. Vsetínští hokejisté potvrdili, že se s nimi musí počítat, ve vyprodané Budvar aréně na jihu Čech zdolali domácí České Budějovice v krásném souboji 4:3 a udrželi druhou příčku. Tedy místo velmi výhodné pro play off.

To začíná už v pátek a pokračuje v sobotu, zájem o lístky na obě utkání s prostějovskými Jestřáby je enormní. Do vysněné baráže chybějí dva kroky. Vlastní finále soutěže se, jak známo nehraje, do souboje o extraligu se dvěma nejhoršími z play out jdou dva týmy, které uspějí v prvoligovém semifinále.

Vsetín je v utkáních s Prostějovem mírným favoritem, ale jednatel klubu Daniel Tobola už před časem varoval. Soutěž nemá vyloženého favorita, nejlepší určitě pořádně potrápí týmy umístěné od pátého do osmého místa, od nichž se toho zase tolik nečeká.

Druhá nejvyšší soutěž je opravdu nabitá, za celkově čtvrté Kladno teď poprvé skóroval legendární Jaromír Jágr. V play off se dají čekat narvané stadiony, v první řadě si čárku na postup po roční pauze dělají v Jihlavě, kde si extraligu po letech vyzkoušeli v předešlé sezóně.

Každopádně ve Vsetíně je teď hokej tématem číslo jedna. Mluví se o něm všude. Zkuste to. Na benzince, v nemocnici, na úřadech, opravdu všude. A Lapač čeká v první části prvního březnového víkendu opravdu pořádná zatěžkávací zkouška.

Jak dopadne po čtvrtstoletí pokus o renesanci dávné slávy hokeje ve městě šestinásobných mistrů?

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x