Kino Hvězda nabídne reprízu koncertu Metallicy i dokument o Dalím

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Reprízu koncertu skupiny Metallica z Nimes a novinkového dokumentu o Salvadoru Dalím nabídne počátkem března kino Hvězda v Uherském Hradišti. Důvodem je velký zájem při únorových projekcích, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel.

Kino chce dát šanci těm, kteří se na únorové termíny nedostali. V úterý od 18.00 bude možné poslouchat koncert Metallicy. Délka je 132 minut, přístupný je za 180 korun. „Starořímský amfiteátr v Nimes je jedním z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů. I za bílého dne a bez lidí sálá z tohoto architektonického monumentu genius loci,“ uvedl Orel. Podle něj se vše znásobí ve chvíli, kdy na pódium v amfiteátru vstoupí členové kapely a zahrají své písně.

Ve středu od 20.00 se mohou příznivci těšit na putování životem a dílem Dalího. Délka projekce je 105 minut a vstupné činí 120 korun. „Dalího rozjímání nad sebou samým, výprava za jeho díly, vztahy s rodinou, to vše zájemce skrze obrazy a dokumenty přivede blíž k umělci, jemuž se podařilo vytvořit originální osobnost, která je sama o sobě uměleckým dílem,“ popsal Orel.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x