Nemocnice v Kroměříži, v Hradišti a ve Vsetíně zrušily zákaz návštěv, Zlín se přidá v pondělí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zákazy návštěv v jednotlivých krajských nemocnicích jsou u konce. O tom, jak to bude o víkendu a příští týden, informoval server Zlin.cz mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Za pacienty na lůžkových odděleních Kroměřížské a Uherskohradišťské nemocnice mohou od pátku 1. března 2019 znovu chodit návštěvy. Ve Zlínském kraji totiž došlo k výraznému poklesu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění, kvůli kterým byl na začátku února vyhlášen zákaz návštěv. Vsetínská nemocnice ruší zákaz návštěv od soboty 2. března, v pondělí 4. března se pak připojí také Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. Dnes o tom rozhodli ředitelé jednotlivých nemocnic na
základě aktuálního doporučení krajských hygieniků.

Podle informací protiepidemického oddělení krajské hygienické stanice došlo v devátém kalendářním týdnu letošního roku ve Zlínském kraji k poklesu počtu hlášených akutních respiračních infekcí o více než 20 procent, přičemž celková nemocnost dosáhla hodnoty 1303 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Ještě výrazněji pak poklesl výskyt chřipkových onemocnění, a to o více než 52 procent.

„Zdravotníci zároveň žádají návštěvy pacientů, aby přicházeli jen pokud nemají příznaky akutního respiračního onemocnění,“ doplnil informaci Havrlant.

Zákaz návštěv platil v nemocnicích založených Zlínským krajem od začátku letošního února.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x