Ševci konečně zabrali. Páníkův Baník padl, Zlín vyhrál 2:1

OSTRAVA - Na zlínské Letné už muselo strašit. Série šesti nezdarů po sobě prohlubovala vrásky fotbalistům i nedávno dvaapadesátiletému trenérovi Pivarníkovi. Ten v Ostravě zamíchal sestavou, mimochodem Zlín má kádr pořád poměrně vyrovnaný a široký, a ono to po skončení pětiminutového nastavení bylo na jásot.

Už v první půli bylo znát, že to škarohlídům, kteří tutově vsázeli na další zlínský zmar, nemusí vyjít. Zlín hrál hodně takticky, na jednoho útočníka, zahustil střed pole i zadní řady a když ve 20. minutě našel Poznar Jiráčka, ten prokázal ve výborné pozici střeleckou rutinu. 

Jenže hosté nevedli dlouho, za pět minut vyrovnal Baroš po standardní situaci – tohle Zlíňany trápí hodně – a sedmatřicetiletý Pan fotbalista mohl ještě do půle rozesmutnit všechny, kteří drželi palce poslední dobou těžce zkoušeným hostům. Bylo z toho břevno a to žluté posadilo na koně.

Tedy jistě ještě víc střelecká pohotovost v pátek výborného zlínského Poznara. Ten v 64. minutě pěkně napřáhl a na kluzkém trávníku se na jeho petardu natahoval brankář Laštůvka marně.

Hostům nahrála do karet červená karta domácího Hrubého, Ostravané pak hráli často vabank, šance si ale nevytvářeli. 

Zato Zlínští jich v závěru měli spoustu, Čanturišvili pálil minule do břevna, tentokrát do tyče, Hronek a hned dvakrát Džafič v tutovkách nechali vyniknout domácího brankáře.

I tak platí vítané i spásné: Baník Ostrava  – Fastav Zlín 1:2.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x