Zloděje platební karty chytili strážníci

ZLÍN – Z ukradené platební karty se zloději dlouho neradovali. Prozradilo ho hned první placení, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Dvacet minut po třetí hodině přijal operační důstojník prostřednictvím linky 156 oznámení, že v jedné z provozoven v centru Zlína se zákazníci pokusili zaplatit debetní kartou.

„Poté, co byla zasunuta do platebního terminálu, se na displeji objevilo varování, že karta byla odcizena,“ uvedl Janík s tím, že volající dal policistům poměrně přesný popis trojice osob. Jednoho muže a dvě ženy tak mohli strážníci během chvíle najít pomocí městského kamerového systému. Hned k nim také vyslali hlídku.

Doslova po pár minutách strážníci zjistili, že se jedná o čtyřia čtyřicetiletého muže ze Zlína a jeho známé ve věku 29 a 35 let. Jedna z nich u sebe měla cizí platební kartu, kterou po výzvě předala strážníkům.

„Vzhledem k jejich předchozímu počínání hlídka MP Zlín pojala podezření ze spáchání trestního činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Z tohoto důvodu omezila trojlici podezřelých na svobodě a předala je k dalšímu šetření kolegům z obvodního oddělení republikové policie,“ doplnil Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x