Do oprav krajských nemocnic půjde 20 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Plány oprav a technického zhodnocení majetku, který kraj pronajímá svým nemocnicím, schválila Rada Zlínského kraje. Jsou do něj zahrnuty práce v celkové hodnotě 20 milionů korun, které letos hodlají uskutečnit Uherskohradišťská, Kroměřížská a Vsetínská nemocnice, informoval server Zlin.cz Jan Vandík z krajského úřadu.

„Vzhledem k tomu, že jde o majetek, který jako kraj těmto třem nemocnicím pronajímáme, plány oprav a technického zhodnocení nad rámec obvyklého udržování musí podle aktuálních potřeb schvalovat krajská rada. Takto odsouhlasené akce nemocnice uskuteční a následně nám je vyfakturují,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Uherskohradišťská nemocnice letos zrekonstruuje parkoviště před porodnicí a navíc jej rozšíří o dalších 10 parkovacích stání. Kroměřížská nemocnice mimo jiné vymění lůžkové rampy na pokojích pacientů gynekologie (15 kusů), ortopedie (8 kusů) a interny (8 kusů) a dále také vymění v budově A (na oddělení chirurgie I) dorozumívací zařízení a ve třetím nadzemním podlaží kompletní rozvody silnoproudé elektroinstalace. Mezi nejvýznamnější akce ve Vsetínské nemocnici bude patřit oprava povrchu nádvoří u objektu střediska dopravy a vybudování odstavné plochy u nové interny, aby zde při převozu pacientů mohlo parkovat více sanitek.

Krajská nemocnice T. Bati hospodaří na vlastním majetku, který ji v roce 2011 převedl Zlínský kraj, proto plán oprav a technického zhodnocení krajské radě ke schválení nepředkládá.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x