O soutěž Do práce na kole má na Zlínsku zájem čím dál tím více lidí

ZLÍN - I letos se uskuteční celorepubliková motivační kampaň Do práce na kole, která má za cíl motivovat lidi k využití jiných způsobů dopravy než těch motorových. Každým rokem také stoupá počet lidí ze Zlína i okolí, kteří se této soutěže a kampaně účastní, server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Přihlásit se do 9. ročníku květnové výzvy Do práce na kole lze už od 1. března. Během celého března pak platí nejvýhodnější registrace. Zájemci tak mohou pomalu dávat dohromady svůj tým nebo si dát schůzku se svým zaměstnavatelem, aby vlastním týmům zaplatil startovné. „Účast zaměstnanců je pro firmy prospěšná. Utuží se vztahy na pracovišti, lidé si pohybem zlepší fyzický a psychický stav a v neposlední řadě jde také o zajímavou propagaci zapojených firem. Tradičně sestaví tým také pracovníci zlínského magistrátu,“ konstatoval Fabián.

Do výzvy Do práce na kole se loni zapojilo 16 300 účastníků, z toho 742 ve městech Zlín a Otrokovice, které soutěží společně již šestý rok. Letošní 9. ročník přinese i řadu novinek.

„Rozjíždíme největší mapování skutečných tras cyklistů. Spolupracujeme s analytiky a analytičkami, kteří umí porovnávat anonymizovaná data o trasách účastníků z propojených aplikací a srovnávat je s mapovými podklady měst. Z pilotního projektu v Brně vyplynulo, že cyklisté leckdy jezdí úplně jinudy, než jak jim úředníci naplánovali. Vytipovali jsme také několik míst, kde je velký pohyb cyklistů, více nehod, přestupků a také nedostatečná infrastruktura. O těchto místech pak budeme s městy dále jednat,“ vysvětlil za organizátory Honza Haruda ze spolku Auto*Mat.

Ideální je zaregistrovat se ještě v březnu na www.dopracenakole.cz. Samotná výzva se koná během května. V květnu jsou pro soutěžící připraveny různé akce na triko. Vyhlašování letošní motivační soutěže bude 6. června na náměstí 3. května v Otrokovicích. Pro vítězné týmy i jednotlivce je připravena spousta výher od města Zlín, Otrokovic a dalších lokálních partnerů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x