Záhada lidské kostry v lese je stále nevyřešena, policie zveřejnila pravděpodobnou podobu mrtvého

KNĚŽPOLE - Už několik let se policisté marně snaží zjistit, komu patřila kostra, kterou našel náhodný svědek v lese u obce Kněžpole na Uherskohradišťsku. Nyní se policistům podařilo sestavit pravděpodobnou podobu mrtvého a kriminalisté žádají o pomoc širokou veřejnost, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

V srpnu roku 2015 prořezával muž v lese u Kněžpole náletové dřeviny, když našel lidskou kostru, vedle které leželo oblečení. Kvůli stavu a stáří kostí nebylo po prvotním ohledání možné zjistit příčinu úmrtí. Pitva odhalila, že se jednalo o muže ve věku 40 – 45 let, který byl asi 182 – 183 cm vysoké a silnější postavy. Soudní lékař dále zjistil, že tento muž prodělal operaci hrudníku zřejmě po úrazu. Tomu nasvědčovaly dráty, které fixovaly žebra. Dále u kořene širokého nosu měl patrné zahojení starší zlomeniny. To znamená, že na něm mohl mít viditelnou jizvu a nos měl výrazně zakřivený doleva.

„Mezi důležité informace patří také to, že prodělal amputaci na nártních kostech levé i pravé nohy, což bývá typické u diabetiků. Díky prohnutí páteře a výraznějšímu nahrbení vpřed tak mohl působit nižším dojmem a kvůli částečným amputacím chodidel se zřejmě pohyboval neobratně,“ doplnila Šabatová.

Kriminalisté během usilovného pátrání postupně prověřili více jak desítku poznatků a indicií, které by jim mohly pomoci se složitou identifikací muže. „Podle lebky tak byla pomocí kresebné rekonstrukce vytvořena přibližná podoba obličeje v různých variantách jak s vlasy, tak i s vousy. Tímto se obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc. Pokud někdo muže na zveřejněných obrázcích poznal, nebo je mu povědomé tričko, které se na místě našlo, ať nám své informace sdělí prostřednictvím tísňové linky 158 nebo na nejbližším policejním oddělení,“ dodala Šabatová.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163335′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2271‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163335‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x