Řidič přepravní služby se pokusil ukrást peníze, lež mu ale nevyšla

ZLÍN - Až dva roky vězení hrozí muži, který se pokusil zpronevěřit svému zaměstnavateli peníze. Vymyslel si, že byl okraden, policisté ale lež prokoukli, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič přepravní služby nutně potřeboval peníze na rodinné záležitosti. Protože je neměl, napadlo ho, že si je obstará ve svém zaměstnání, kde u sebe míval nemalou finanční hotovost. To se mu ovšem nevyplatilo.

Na obvodní oddělení policie ve Slavičíně přišel v pátek odpoledne osmadvacetiletý muž ze Zlína, který oznámil krádež denní tržby z nákladního vozidla, kterým přepravuje zásilky. Policistům sdělil, že zaparkoval u prodejny potravin ve Slavičíně, kde se zdržel doručením zásilky a nákupem jídla. Po deseti minutách se vrátil do vozidla a zjistil, že mu ze sedadla spolujezdce zmizela peněženka s více než čtyřiceti tisíci korunami. „Policisté přivolali kriminalistického technika a chtěli začít po pachateli pátrat. V té souvislosti prověřili záznam z bezpečnostních kamer z místa, kde bylo vozidlo v době údajné krádeže zaparkované. Zanedlouho měli jasno. U vozidla se kromě jeho řidiče nikdo jiný nepohyboval. Muž, který oznámil krádež, se nakonec přiznal, že si chtěl peníze z tržby ,vypůjčit´, protože je nutně potřeboval k vyřešení tíživé finanční situace,“ konstatovala Kozumplíková.

Pokus o lživé trestní oznámení se muži příliš nevydařil. Policisté jeho lest záhy odhalili a navíc mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x