Hasiči ze Zlínského kraje celou noc zasahovali u rozsáhlého požáru lesní školky na Vsetínsku

VSETÍNSKO - Včera krátce po osmé hodině večerní přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v prostoru lesní školky o rozloze okolo 100 x100 m u obce Podolí v místě zvaném Čertův kámen na Vsetínsku. Postupně byly na místo vyslány profesionální i dobrovolné jednotky hasičů z nejbližšího okolí.

Po příjezdu prvních jednotek na místo hlášeného požáru hasiči průzkumem zjistili, že se v místě nachází více ohnisek, která rozfoukává do okolí velmi silný vítr. Proto si velitel zásahu postupně na místo volal další posilové jednotky s cisternami. 

Během krátké doby od ohlášení požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a o pár minut pozdějí třetí stupeň, kdy v místě požáru s ohněm bojovalo již sedmnáct jednotek hasičů ze širokého okolí. Zásah komplikoval nejen silný vítr, ale i špatně dosupný terén pro těžkou techniku. Vodu hasiči do míst zásahu vozili kyvadlově z nejbližších obcí. Vítr neustále rozfoukával oheň na další místa. Proto si velitel zásahu si na místo vyžádal další posilové jednotky. V místě tak zasahovalo celkem dvaadvacet jednotek a sedmadvacet zásahových vozidel. Krátce před půlnocí byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu.

Po téměř sedmi hodinách hašení měli hasiči požár pod kontrolou, který se dál nešířil a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Na místě však stále hasily dvě desítky jednotek hasičů. Až po čtvrté hodině ranní velitel zásahu začal postupně redukovat síly a prostředky a jednotky se začaly vracet zpět na své stanice.

Dnes ráno bylo požářiště předáno majiteli a poslední zasahující jednotky se vrátily na stanice. 

Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163336′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2272‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163336‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x