Muž ze Zlínska proměnil rodinný domek ve varnu pervitinu, hrozí mu několikaleté vězení

ZLÍN - Až pět let za mřížemi může strávit třiatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z výroby a distribuce drog. Ve svém rodinném domku na Zlínsku vyráběl pervitin, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Obviněný se zdržuje na různých místech na Zlínsku a nyní se zpovídá ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Nejméně od ledna roku 2016 do roku 2018 za pomoci zařízení na výrobu drog, tzv. varny, vyrobil ve svém rodinném domě v obci na Zlínsku a v rodinném domě svého známého ve Zlíně minimálně osmkrát psychotropní látku metamfetamin, zvanou pervitin. Takto vyrobenou látku poté poskytoval dalším drogově závislým osobám nebo sám užíval. Několik stlačených dávek pervitinu dal také svému známému, který mu umožnil výrobu drogy v jeho domě ve Zlíně,“ upřesnila Kozumplíková.

Kriminalisté při domovních prohlídkách v obou rodinných domech zajistili předměty a chemikálie určené k nelegální výrobě pervitinu. Obviněný muž se na výzvu policistů nedostavoval k podání vysvětlení, proto po něm vyšetřovatelka vyhlásila pátrání, které bylo úspěšné. Muž má v trestním rejstříku pět záznamů, trestaný byl za výrobu a distribuci drog a za ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x