Víkend patří superplavcům. Ve Zlíně se plave šestihodinovka Sri Chinmoye

ZLÍN -  Pěkně rušno bude v sobotu a v neděli ve zlínské kryté padesátce. Třetí ročník plavecké šestihodinovky Sri Chinmoye láká naše výkonnostní plavce, ale i početnou konkurenci vytrvalců ze sedmi dalších zemí. Na povel má organizaci Abhejali Bernardová, žena, která loni dokončila neuvěřitelnou sérii přeplavání sedmi světových průlivů Oceans Seven a zařadila se tak mezi hrstku nejlepších světových dálkových plavců.

Půjdete do bazénu, anebo Vás organizace třetího ročníku akce úplně pohltila?

Organizace je rok od roku náročnější, letos plaveme potřetí, ještě to zvažuji, je možné, že půjdu do štafety, sólo závod by asi byl nad mé síly.

Nikoliv plavecky při vědomí Vašich neuvěřitelných výkonů od kanálu La Manche třeba po Cookovu úžinu.

Být šest hodin ve vodě si prostě z důvodů pořadatelských asi nedovolím, štafeta může mít ode dvou do šesti členů, tak to by snad šlo, uvidíme v sobotu. To se plavou štafety, v neděli pak jednotlivci.

Mimochodem, kolik jste při šestihodinovce stačila uplavat?

Jejda, tak to musím popřemýšlet a berte to, prosím, jako ne možná absolutně přesný údaj. Myslím, že to bylo něco přes 18 a půl kilometru. Vloni ale vítěz dal 25 kilometrů.

Klobouček dolů. Má se ještě někdo šanci přihlásit?

Máme víceméně plnou kapacitu, bazén ji má samozřejmě při závodech danou, drah je osm, nepřidáme jich, ale každý to ještě může zkusit, když to jen trochu půjde, vyhovíme.

V bazénu to bude pořádná porce, copak doprovodný program?

Ten samozřejmě máme, ráda bych upozornila například na sobotní večerní besedu s přemožiteli kanálu La Manche.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x