KAM ZA KULTUROU: Cestovatelské přednášky, košty a první velikonoční výstava

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na Východní Moravě se pořád děje něco zajímavého. Co se chystá v 11. týdnu roku 2019?

Zajímavosti další atraktivní země odhalí příznivcům cestování v Klubu Mír v Uherském Hradišti v rámci přednášky Kyrgyzstán: trochu jiný mainstream. Kdy? 14. března v 18 hodin.

Pozoruhodná místa ovšem leží i mnohem blíže, u nás v Česku. Nejnovější objevy z nejhlubší podzemní zatopené oblasti světa – Hranické propasti – vámpředstaví ve čtvrtek 14. března ve Společenském sále knihovny ve Vsetíně. Součástí přednášky budou také unikátní videozáznamy z potápěčských výzkumů.

Do rachoty kolem KM – tak se jmenuje soutěž, která si již třetím rokem bere za cíl motivovat obyvatele Kroměříže a přilehlých obcí k jízdě do práce na kole. Letos je tváří soutěže Radka Pospíšilová, kroměřížská rodačka, která se aktivně věnuje závodům na horském kole. Pozor, uzávěrka registrace je už 15. března! www.kolemkm.cz

Kino Napajedla zve 16. března v 16.00 na pásmo filmů Expediční kamera 2019. Obdivovat můžete příznivce sportu a extrémních výkonů, krásnou a divokou přírodu a touhu překonat sebe sama. Kromě celkem šesti filmů se večer představí také vzácný host, ultracyklista Svaťa Božák!

Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard se představí tento pátek od 19 hodin v kroměřížském Klubu Starý pivovar v netradičních rolích, coby Vandráci na motorkách. Přijďte si poslechnout jejich zážitky z cest napříč světem v sedle motorky. Vychutnáte si i střípky, které se nevešly do jejich cestovatelsko-zábavného pořadu.

Dva zajímavé fenomény – kraslice a drátenictví – prezentuje unikátní výstava v Zámku Vsetín. Na dvě stovky ručně malovaných slepičích, husích i pštrosích vajec včetně rozmanitých zdobicích nástrojů, kraslicových motivů a desítek kraslicových veršů najdete v první části výstavy, zatímco druhá nabídne desítky velikonočních vajíček zdobených drátem. Neobvyklá podívaná je návštěvníkům k dispozici do 5. května. http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/kraslice-dratenictvi/

Sobota ve Velkém Ořechově bude patřit gurmánům – v hospodě Na sedmičce se od 19 hodin koná čtvrtý ročník Josefovského koštu slivovice a dalších destilátů. A bude to i s muzikou – zahraje cimbálovka Slačáci, chybět nebude ani bohatá tombola.

A kdo dává přednost vínu, ať v sobotu zavítá do Kulturního domu ve Vážanech, kde se bude také ve jménu Josefa koštovat víno. 42. ročník Josefovského koštu začne ve dvě odpoledne. www.obecvazany.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x