Matku se synem napadla v bytě habešská kočka, zasahovat museli strážníci

ZLÍN - Nezvladatelný domácí mazlíček, habešská kočka, zaměstnala ve Zlíně strážníky. Museli přispěchat na pomoc ženě a jejímu synovi, které kočka brutálně napadla, serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Na strážníky se obrátil muž s tím, že jeho bývalou manželku a syna měla v jejich bytě napadnout a poranit kočka. Na místo se proto vydala hlídka Útvaru kynologické služby Městské policie Zlín.

Sedmačtyřicetiletá žena uvedla, že ji kočka bezdůvodně napadla, poškrábala a pokousala na různých místech těla. Sebevědomá agresivní kočka se později pustila také do jejího mladistvého syna, který své mamince přispěchal na pomoc. „Majitelka měla strach zůstat s agresivní kočkou společně doma, a tak hlídka zvíře odvezla do útulku pro zvířata v nouzi,“ doplnil Janík.

Habešská kočka pochází pravděpodobně z Etiopie a patří mezi nejstarší známá plemena koček. Kočky z tohoto plemene jsou temperamentní, sebevědomé a nesmírně aktivní. Když se nudí, začnou vyžadovat velkou pozornost, protože nejsou rády samy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x