Zlínské (z)povídání: Kateřina Antošová

ZLÍN - Šest otázek o našem městě jsme tentokrát položili podnikatelce a trenérce Katce Antošové, která učí Zlín správnému a zdravému pohybu.

Kateřina Antošová je jednatelkou studia Fyzio Movement (v překladu zdravý pohyb), což je speciální projekt určený všem, kdo se chtějí správně a zdravě hýbat pod odborným dohledem. Katka se se svým týmem fyzioterapeutů podílí na osobních trénincích a fyziotrénincích.

Když se řekne Zlín, co si vybavíte jako první a proč?

Tato otázka se pro mě dá chápat ze dvou úhlů pohledu. Prvním vnímám Zlín z pozice „turisty”, a pak mě jednoznačně napadá Baťa a s ním spjatá historie města. Druhým pohledem mohu vnímat Zlín jako své rodné město, které nabízí neskutečný pocit bezpečí, jistoty a prakticky vše na dosah ruky.

Kam byste vzala zahraniční návštěvu?

Zahraniční návštěvě bych chtěla Zlín ukázat právě jako prostor, který se dá obejít pěšky, a můžete zde za pár minut narazit nejen na tradiční místa, jako je Zlínská 21 a výhled z ní, který mám opravdu ráda, ale také na atraktivní moderní místa, jako jsou například zlínský park či Kongresové centrum Zlín.

Čím Vás město naposledy překvapilo?

Naposledy mě město překvapilo nově zrekonstruovaným Obchodním domem, myslím si, že se ten projekt opravdu povedl. Jedná se o perfektní skloubení tradičního místa s moderním pojetím, a to se mi líbí, těším se, jak se tento projekt bude vyvíjet dále.

Jakou akci si nikdy nenecháte ujít?

Ve Zlíně odmalička miluji Zlínský filmový festival, dnes je to konkrétně akce Zlínský půlmaraton, kterou si rozhodně nenechám ujít. Nejen, že se podílím na vedení běžecké školy a sama si ráda zazávodím, ale také z „pracovního hlediska”. Naše studio zde dostává zajímavé nabídky spolupráce a pomáhat lidem ke zdravému pohybu nás přece jen baví a naplňuje.

Co Vám ve Zlíně chybí?

Ve Zlíně mi chybí trošku více kultury a akcí, při již zmiňovaném filmovém festivalu Zlín doslova žije, je tu plno lidí, eventů, pohody, lidé jsou spokojení a usměvaví… Přála bych si více událostí tohoto typu.

Oblíbený podnik?

Mým oblíbeným podnikem je skvělá restaurace Fit foodie a nyní i nově otevřený Lounge Bar 1931 v Obchodním domě. Pokud mohu doporučit podnik v okolí Zlína, pak je to bezkonkurenční restaurace Delicate v areálu koupaliště v Sazovicích. Je tam naprosto dechberoucí energie v podobě nejen kvalitního jídla, ale i nádherného prostředí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x