Talentovaná otrokovická mládež si může požádat o podporu

OTROKOVICE - V současné době mohou nadané děti a mládež zažádat otrokovickou radnici o grant, který podpoří jejich výjimečný talent. V letošním rozpočtu města je opětovně pro tento účel vyčleněno 100 tisíc korun, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

V Otrokovicích obvykle dominuje talentovaná mládež v oblasti sportu. Například v minulém roce byla finanční podpora přidělena hráčům hokeje, házené a tenisu. Část peněz putovala také na aerobik, šachy a v jednom případě se podpory dočkalo i hudební odvětví.

Zájemci mohou zasílat své žádosti na adresu Městského úřadu Otrokovice od 11. března do 5. dubna. „Granty jsou určeny občanům našeho města ve věku do 23 let, kteří jsou vynikajícími žáky nebo studenty základní školy, základní umělecké školy, střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy nebo vysoké školy nebo jsou vynikajícími sportovci či umělci a prokazují předpoklady k dosažení výjimečných studijních, vědeckých, sportovních nebo uměleckých výsledků,“ vyjmenovala vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková.

Grant je poskytován v maximální výši 20 tisíc korun na jednotlivého příjemce. O žádostech bude rozhodnuto nejpozději do konce května. O poskytnutí grantů rozhoduje Rada města Otrokovice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x