Novou cyklistickou sezonu odstartuje ve Zlíně společný úklid

ZLÍN - Po dvou letech se opět uskuteční společný úklid okolí cyklostezky vedoucí ze Zlína do Otrokovic. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Minulý rok dobrovolníci odklízeli odpadky z okolí cyklostezky v úseku mezi Burešovem a Zoo Zlín a posbírai zde asi 170 kg různého odpadu, umělých i skleněných lahví, papíru, krabiček a jiných nepotřebných věcí, které majitelé místo hození do koše či odevzdání do sběrného dvora odhodili u stezky. Letos otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice.

„Termín, na kterém se dohodli, je sobota 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole 2019 a celonárodní akce Ukliďme svět – ukliďme Česko. Cyklobrigádníci z obou měst se  při úklidu stezky setkají v polovině cesty. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků u dřevěného altánu vedle splavu v Otrokovicích, Trávníky,“ upřesnila Jana Vybíralová z iniciativy CykloZlín.

Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Hypermarketu Albert. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích. Na všech stanovištích budou čekat organizátoři, kteří budou rozdávat pytle, rukavice a seznámí dobrovolníky s bezpečnostními pravidly při nakládání s odpady. Jakmile se čistění stezky a jejího okolí ukončí, ponechají účastníci pytle u cyklostezky na určených místech a Technické služby zajistí jejich odvezení a případné dočistění stezky.

„Těšíme se na všechny pomocníky s úklidem u cyklostezky Zlín – Otrokovice. Po akci bude nachystána voda k umytí rukou a hygienické ubrousky. K občerstvení bude připravena kromě špekáčků a chleba též káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné,“ doplnil Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x